Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://muzeabezbarier.pl/przewodnik#sigProGalleriafd6ed31778

przewodnik

Tutaj pobierzesz pierwszy w Polsce i na Ukrainie e-przewodnik po muzeach w zakresie ich dostępności dla osób z niepełnosprawnością. Przewodnik dostępny jest także jako aplikacja na telefon w systemie android oraz IOS.

E-przewodnik powstał na bazie przeprowadzonego badania socjologicznego „Diagnoza stanu dostępności architektonicznej i edukacyjnej polskich i ukraińskich muzeów dla osób niepełnosprawnych". Opracowany w trzech wersjach językowych (polskim, ukraińskim i angielskim) obejmuje w sumie 206 polskich muzeów i 105 muzeów ukraińskich dostępnych dla tej grupy odbiorców. Formuła przewodnika jest otwarta, każde muzeum, które wypełni ankietę zamieszczoną poniżej (ANKIETA DOSTĘPNOŚĆ), zostanie umieszczone w publikacji.

Aplikacja Muzea bez Barier, dostępna w językach polskim i ukraińskim, to pierwsza tego typu aplikacja, prezentująca listę dostępnych polskich i ukraińskich muzeów wraz z oferowanymi przez nie ułatwieniami dla osób z dysfunkcjami wzroku słuchu i ruchu, a także niepełnosprawnych intelektualnie.

Dzięki aplikacji w łatwy sposób użytkownicy są w stanie dowiedzieć się, czy dane muzeum oferuje określone ułatwienia, znaleźć jego dane teleadresowe oraz odnaleźć na mapie. Wybrane muzeum można także dodać do listy ulubionych. Aplikacja została zaprojektowana także do korzystania dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Aplikację można bezpłatnie pobrać w Google Play  "Muzea bez barier". >>Pobierz>>